ALEJA GWIAZD

W tym miejscu znajdziesz informacje o najbardziej zasłużonych mieszkańcach gminy Rutka- Tartak, którzy swoim talentem muzycznym reprezentowali gminę  podczas konkursów wokalnych na różnym szczeblu i o zróżnicowanych charakterze. Jakie odnosili sukcesy, jakie otrzymywali nagrody, czym wsławili się dla kultury naszej gminy- tu są najistotniejsze informacje.

AGNIESZKA GRZĘDZIŃSKA rozpoczęła swoją przygodę wokalną w szkole podstawowej w Rutce- Tartak pod okiem p. Aldony Oszkinis. W 2002 roku przyszła pod skrzydła instruktora Świetlicy Gminnej w Tutce- Tartak. Początkowo brała udział w konkursach jako solistka. Po śmierci swojej babci, wypełniając jej wielkie marzenie, Agnieszka dołączyła do zespołu wielopokoleniowego SZESZUPA. Podczas jednego z konkursów piosenek patriotycznych jurorzy zaproponowali jej podjęcie nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Rodzice podjęli trud kształcenia Agnieszki, tym samym zawiesiła współpracę ze świetlicą. Powróciła po wielu latach, kilkakrotnie koncertowała przy okazji różnych imprez kulturalnych. Reprezentowała także GOK podczas przeglądów ludowych. Jednak obowiązki macierzyńskie i zawodowe sprawiły, że ten powrót był bardzo krótki.

2002

XV Suwalskie prezentacje artystyczne MARZEŃTAŃCE 2002

6.11.2004

II PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

I MIEJSCE

31.07.2016

X Festiwal Muzyki Ludowej ” Dawne Peiśni- Młode Głosy”

WYRÓŻNIENIE

PATRYK FENDRYCH

21.01.2005 V międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “Soliści klas I-III”

I MIEJSCE

21.01.2005

V międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “Soliści klas I-III”

I MIEJSCE

20.01.2006

V międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “Soliści klas IV -VI”

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

19.01.2007

VII międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “Soliści starsi”

II MIEJSCE

I MIEJSCE

16.05.2008

ŚWIETLIK 2008

I MIEJSCE

16.11.2008

VI PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH Za interpretację piosenki ludowej Grand Prix

 

KATARZYNA RACIS

12.11.2005

III PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

17.11.2007

V PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH WYRÓŻNIENIE

MATEUSZ FENDRYCH

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

MARTA RACIS

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

22.05. 2009

ŚWIETLIK 2009 w kategorii 6-9 lat

I MIEJSCE

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH W kategorii 10 – 12 lat

II MIEJSCE

22.01.2010

IX międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści IV-VI

II MIEJSCE

DOMINIKA SZYSZKO

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

26.07.2009

III FESTIWAL MUZYKI LUDOWEJ “Dawne pieśni- młode głosy”

I MIEJSCE

19.01.2007

VII międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “Soliści młodsi”

I MIEJSCE

17.11.2007

V PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

II MIEJSCE

17.11.2007

V PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Grand Prix

16.05.2008

ŚWIETLIK 2008

I MIEJSCE

25.05.2008

Eliminacje Regionalne w 13 Konkursie Piosenki WYGRAJ SUKCES

WYRÓŻNIENIE

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Za interpretację piosenki patriotycznej

GRAND PRIX

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii 10 – 12 lat

I MIEJSCE

14.05.2010

Piosenki Naszego Dzieciństwa I Przegląd Piosenki Dziecięcej

W kategorii 11 – 16 lat

I MIEJSCE

29.07.2012

V Festiwal Muzyki Ludowej ” Dawne Peiśni- Młode Głosy”

I MIEJSCE

26.07.2015

IX Festiwal Muzyki Ludowej ” Dawne Peiśni- Młode Głosy”

I MIEJSCE

ANETA OLSZEWSKA

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

18.01.2008

VIII międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “soliści IV-VI”

III MIEJSCE

16.05.2008

ŚWIETLIK 2008

III MIEJSCE

16.11.2008

VI PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Za interpretację piosenki patriotycznej

Grand Prix

16.11.2008

VI PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii 13-16 lat

I MIEJSCE

MAGDALENA MARIA FURMAN

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

17.11.2007

V PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENKI PATRIOTYCZNYCH

III MIEJSCE

JULIA TERESA FURMAN

18.11.2006

IV PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENKI PATRIOTYCZNYCH

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Za interpretację piosenki ludowej

GRAND PRIX

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii gimnazjum

I MIEJSCE

PAULINA OBUCHOWSKA

17.11.2007

V PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

III MIEJSCE

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii 10 – 12 lat

III MIEJSCE

14.05.2010

Piosenki Naszego Dzieciństwa I Przegląd Piosenki Dziecięcej

W kategorii 11-16

II MIEJSCE

ANGELIKA PROTASIEWICZ

17/18 maja 2007

X konkurs Recytatorski “O baryłeczkę Kubusia Puchatka”

Srebrna Baryłeczka

ERNEST SZYSZKO

16.11.2008

VI PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Za interpretację piosenki ludowej w kategorii 7 – 9 lat

III MIEJSCE

23.01.2009

IX międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii “soliści 0 – III”

II MIEJSCE

22.05.2009

ŚWIETLIK 2009 kategorii 6-9 lat

II MIEJSCE

PATRYK OBUCHOWSKI

14.11.2009

VII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii 10 – 12 lat

WYRÓŻNIENIE

ZOFIA ŁANGOWSKA

17.05.2013

ŚWIETLIK 2013

II MIEJSCE

16.11.2013

VIII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Grand Prix

31.07.2016

X Festiwal Muzyki Ludowej ” Dawne Pieśni- Młode Głosy”

WYRÓŻNIENIE

16.06.2017

Międzyszkolny Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej dla uczniów Szkół Gimnazjalnych

III MIEJSCE

AGNIESZKA SIECZKOWSKA

16.11.2013

VIII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii gimnazjum

II MIEJSCE

PRZEMYSŁAW WIERZCHOWSKI

16.11.2013

VIII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii klas I – III

III MIEJSCE

24.01.2014

XIV międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści klas O – III

II MIEJSCE

23.01.2015

XV międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści klas IV-VI

I MIEJSCE

WERONIKA SZYSZKO

16.11.2013

VIII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii klas IV – VI

III MIEJSCE

ALEKSANDRA RACIS

16.11.2013

VIII PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii IV-VI

DYPLOM ZA UDANY DEBIUT

24.01.2014

XIV międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści IV-VI

I MIEJSCE

ALEKSANDRA BIŁBAK

23.11.2014

IX PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

WYRÓŻNIENIE

EMILIA BRZOZOWSKA

23.11.2014

IX PRZYGRANICZNA PARADA PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

W kategorii klas I – III

III MIEJSCE

23.01.2015

XV międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści klas O – III II MIEJSCE

22.01.2016

XVI Międzyszkolny Konkurs Kolę i Pastorałek w kategorii „Soliści O – III”

II MIEJSCE

DARIA ANZULEWICZ

17.05.2017

XV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zdrowotnej p.n. ” Grunt to zdrowie” w kategorii Przedszkole

III MIEJSCE

18.05.2017

ŚWIETLIK 2017

III MIEJSCE

18.11.2017

X PRZYGRANICZNEJ PARADY PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w kategorii 6-9 lat

II MIEJSCE

19.01.2018

XVIII Międzyszkolny Konkurs Kolę i Pastorałek w kategorii „soliści 0- III”

II MIEJSCE

1.03.2018

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Partyzanckiej i Żołnierskiej

II MIEJSCE

17.11.2018

XIII PRZYGRANICZNEJ PARADY PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w kategorii 6-9 lat

III MIEJSCE

21.05.2019

XVI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zdrowotnej p.n. ” Grunt to zdrowie” w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej

III MIEJSCE

KORDIAN ANZULEWICZ

17.05.2017

XV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zdrowotnej p.n. ” Grunt to zdrowie” w kategorii Przedszkole

III MIEJSCE

18.11.2017

X PRZYGRANICZNEJ PARADY PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w kategorii 6-9 lat

WYRÓŻNIENIA

17.05.2018

XV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zdrowotnej p.n. ” Grunt to zdrowie” w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej

II MIEJSCE

17.11.2018

XIII PRZYGRANICZNEJ PARADY PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w kategorii 6-9 lat

III MIEJSCE

21.05.2019

XVI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zdrowotnej p.n. ” Grunt to zdrowie” w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej

II MIEJSCE

URSZULA FABER

14.11.2015

X PRZYGRANICZNEJ PARADY PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w kategorii klas IV – VI

MIEJSCE III

22.01.2016

XVI Międzyszkolny Konkurs Kolę i Pastorałek w kategorii „Soliści O – III”

II MIEJSCE

18.05.2017

ŚWIETLIK 2017

WYRÓŻNIENIE

AGATA OBUCHOWSKA